Az AGS, vagy más néven Automation Greifsysteme Schwope GmbH egy német fémipari vállalat, akik a robot megfogófejek,
megfogó rendszerek és azok alkatrészeinek gyártására specializálódott.
Alkatrészeik egyszerűek, ötletesek és könnyen szerelhetőek,
így lényegesen megkönnyítik az automatizálás megtervezésének és kivitelezésének folyamatát, valamint lerövidítik a gépállási időt,
amennyiben átszerelésre van szükség.
A vákuumkorong a legegyszerűbb és legköltséghatékonyabb módja az alkatrészek kezelésének. Különböző alakkal, anyaggal és mérettel állnak rendelkezésre. Közvetlenül a profilhoz rögzíthető, merev, csavarható, rugós és emelőegységen keresztül.
A GZA megfogókat elsősorban a csonk megfogására használják. Különféle típusú megfogók állnak rendelkezésre. Az alkatrész azonban a megfogóval is megfogható. A megfogó jó alternatíva lehet a párhuzamos megfogók helyett.
Ha a széthúzó erők vagy a kezelési súly túl nagy ahhoz, hogy a vákuum tapadókorong már nem elegendő, akkor a GFI megfogó ujjait kell használni. Különböző méretűek és különböző ujjformák vannak. Működési tartomány: Egyszeres működésű, kettős működésű önreteszeléssel vagy anélkül. A moduláris rendszer a tartozékok széles skáláját kínálja.
Ha a betéteket vagy perselyeket, gyűrűket vagy csavarokat pontosan kell felvenni, akkor PAG ütőfogókat használnak. Itt különbséget teszünk a különböző méretek, a megfogó ujjak száma és a löketméretek között. A moduláris rendszerből származó adaptációs lehetőségek itt is optimálisan kihasználhatók mind a markolási, mind a rögzítési irányban.
Ha az alkatrészeket furaton keresztül fogja meg, akkor az IBG belső csőmembrános megfogó használható. Különböző méretek állnak rendelkezésre. A működési elv a tolás / húzás. A belső csőrugós megfogók a hosszabbító meneten keresztül nagyon egyszerűen integrálhatók a megfogórendszerbe.
Ha az alkatrész ferromágneses, akkor könnyen kezelhető MGR mágneses megfogókkal. Kezelési súly megfogónként 200-3000g. Léteznek elektromos vagy pneumatikus hajtású változatok. A közvetlenül a testen lévő prizmán keresztül az egység PreciGrip profilokhoz rögzíthető.
A textíliákat vagy rugalmas részeket, például textíliákat, habokat, SMC-t (Sheet Molding Compound), nem szőtt anyagokat NAG tűfogók kezelik. 4-32 tű használható. A tűk behatolási mélysége mindig könnyen állítható. A csatlakozás a tűfogó testén található prizmán keresztül történik.
A puha alkatrészek (textíliák, látványszövetek, szigetelőanyagok, szövött szövetek, SMC (Sheet Molding Compound) stb.) NAG tűfogókkal vannak megfogva. Ezek mind pneumatikus meghajtásúak. Léteznek kettős ütésű változatok, ami azt jelenti, hogy a tű 2 különböző hosszú mozdulatot tud végezni. A standard löketegységekkel való kombináció is lehetséges.
Az ANS fogókat akkor használják, amikor az alkatrészeket szét kell választani. Ezeket metszőfogóknak is nevezik, mert gyakran használják kimetszésre. Különböző méretű és különböző vágási szögű vágóbetétek léteznek. A nyírással egyidejűleg is tartható a szár.
Ha a megfogót vagy az egységet központosítani és reteszelni kell, akkor a ZVE központosító és reteszelő egységet kell használni. Ezek pneumatikus meghajtásúak, egyszeres vagy kettős működésűek. Kihallgatás lehetséges. Ez az egység kézi munkaállomásokon is használható tartócserére.
A megfogóban lévő alkatrészek jelenlétét az AGS alkatrészvezérlők TEK ellenőrzik. Leginkább akkor használatosak, amikor nem lehet vákuumszívóval (vákuumkapcsolóval) végzett felügyeletet végezni. Az alkatrészvezérlőkhöz rengeteg kiegészítő található a programban, szerelési anyagok, kábelek, csatlakozók és elosztók.
A TEK távvezérlés áramlásfigyelésre is használható. 1-600mm kapcsolási távolságok valósíthatók meg. Itt elérhetőek a rögzítési lehetőségek szinte az összes érzékelőhöz és kamerához a piacon.